Z przyjemnością zawiadamiamy o inicjatywie mieszkanki naszego osiedla , towarzyskich spotkań wraz z  nauką szydełkowania i dziergania na drutach .

Mile widziani doświadczeni w sztuce jak i chętni do jej poznania .  Zapraszamy młodzież .

 

 

 

.

Szanowni Mieszkańcy,

Jeżeli żywa choinka nie nadaje się do dalszego użytku, np. nie ma korzeni, wystawmy ją bez ozdób na dzień odbioru bioodpadów (brązowe pojemniki) lub przywieźmy do PSZOK-u. Harmonogram wywozu odpadów BIO dla swojego miejsca zamieszkania możemy sprawdzić na stronie Ekosystemu, wpisując swój adres.

W przypadku starych, zniszczonych choinek powinniśmy je wyrzucać do kontenera na gabaryty lub przywozić do PSZOK. Tworzywo, z którego są wykonane nie nadaje się bowiem do przetworzenia.

Bombki należy wyrzucać do tworzyw sztucznych (żółte pojemniki). Jedynie szklane bombki możemy wyrzucić do pojemników na odpady zmieszane. Do zielonych pojemników na szkło wrzucamy bowiem tylko szkło opakowaniowe, czyli np. po kosmetykach czy żywności.

Inne choinkowe ozdoby, np. łańcuchy, wrzucamy również do pojemnika na tworzywa sztuczne. Światełka, lampki to elektroodpady, więc powinniśmy je przywieźć do PSZOK-u. Można je również zostawić w sklepach, które przyjmują takie odpady.

Lokalizacja punktów odbioru odpadów:

ul. Michalczyka 9
godziny przyjmowania odpadów:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 8:00 - 17:00
  • w soboty w godz. 8:00 - 16:00

ul. Janowska 51
godziny przyjmowania odpadów:

  • od poniedziałku do piątku w godz. 7:00 - 15:00
Załączniki:
Pobierz plik (instrukcja_KMZB.pdf)instrukcja_KMZB.pdf[ ]3063 kB169 Pobieranie
Pobierz plik (Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa.pdf)Krajowa-Mapa-Zagrozen-Bezpieczenstwa.pdf[ ]40 kB107 Pobieranie

Szanowi Państwo zachęcamy do korzystania z możliwości zgłaszania zagrożeń poprzez Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa (również anonimowo).

Opis znajduje się w załączniku.

Link do mapy znajdą Państwo: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

 

Szanowni Państwo,

W ostatnich dniach na terenie naszej Spółdzielni zaobserwowano zwiększoną ilość włamań do mieszkań i piwnic.

Zachęcamy do większej czujności sąsiedzkiej, nie wpuszczajmy na klatkę schodową (domofon) osób, których nie znamy, w szczególności dostawców pizzy, roznoszących ulotki  itp., Pracownicy Spółdzielni i  firm wykonujących usługi dla Spółdzielni otrzymują klucze do bram wejściowych . O wszystkich przeglądach i wykonywanych robotach remontowych Spółdzielnia powiadamia mieszkańców wywieszając stosowne informacje na tablicach ogłoszeń.

Jak wchodzimy do bramy to sami zamykajmy za sobą drzwi, nie zostawiajmy ich podpartych stopką. Zamykajmy obowiązkowo drzwi do piwnic trwale na klucz!

O wszelkich przypadkach usiłowania lub dokonania kradzieży, a także o podejrzanie zachowujących się osobach prosimy niezwłocznie powiadomić Oficera Dyżurnego Komisariatu Policji Wrocław – Fabryczna.

tel. 478 714 380 lub 997

Co możemy robić by wpłynąć na zmniejszenie kosztów utrzymania mieszkaniia -  artykuł przypominający o sposobach na oszczędzanie prądu , gazu i wody.

https://www.c-and-a.com/pl/pl/shop/jak-oszczedzac-energie